Доктор Хаус відпочиває, або “Дивовижні пригоди всередині тіла”.

Усю минулу зиму я дивилася “Доктора Хауса. Всі сім сезонів, серія за серією, маніакально й захоплено. Не те щоб я була фанаткою медицини. Аж ніяк, навпаки, мене, як і більшість українців, у поліклініку не заженеш. А от серіал про особливості людського організму, про всі оті дива, які відбуваються всередині нас, про страшні діагнози на порожньому місці й дива одужання – ще й як цікаво дивитися!

Тому, коли побачила на прилавку книгарні книгу Гевіна Френсіса “Дивовижні пригоди всередині тіла” – ані секунди не вагалася, купила.

Зауважу, що книжку я взяла в дорогу – того ж дня мала їхати до Києва. Ну, прикинула, майже триста сторінок  медичної книги – якраз на годин 6-7…

Аби не так! Бо книгу я проковтнула за чотири години – попри те, що теми справді медичні, написана вона надзвичайно легко, захоплююче. Читаєш – і ніби всі сезони одним махом дивишся! Тільки значно цікавіше.  Куди тому Доктору Хаусу!  Не дурно “Дивовижні пригоди всередині тіла” стали книгою року за версією таких видань, як  The Guardian, The Economist, The Observer, The Times!

Ось як про неї відгукувалася Сьюзан Ковен із Boston Globe: “Френсіс не відходить далеко від анатомії й від дива, яким є здоровий організм. Для нього навіть товста кишка є “дивовижним твором мистецтва”… незмінний інтерес автора до людського тіла оживляє значну частину його нарисів”.

А ось відгук Daily Mail – “Це чудова книга: у ній є гумор, мудрість, надзвичайно багато скромно поданої інформації; вона не визнає розподілу між наукою й мистецтвом. У Френсіса душа поета, і він бачить красу там, куди більшість з нас не наважилися б зазирнути”.

Підписуюся під кожним словом! Бо це справді книга, варта найкращих відгуків, справжній бестселер у науково-популярному жанрі. Структура книги струнка і зрозуміла – це 18 розділів, кожний з яких присвячений певній частині тіла. Ми начебто мандруємо згори униз, від мозку до пальців ніг. Читаємо – і прислухаємося до себе, і дивуємося собі!  Ця уявна подорож із мудрим гідом  переверне  ваше уявлення про власне тіло,  допоможе позбутися багатьох упереджень і отримати безліч цікавих і корисних знань про невидимі процеси, які в ньому відбуваються щодня.

Що найбільше мене захопило у книзі Гевіна Френсіса – це те, як легко він оперує матеріалом, і вводить медичні теми у побут, описує людські долі й і провадить історичні розвідки, звертається до поезії та криміналістики. Вас, як і мене,  не залишать байдужими такі питання, як зв’язок між діагностикою інсульту та картинами Леонардо Да Вінчі. Чи  як описи травм допомагали історикам вивчати старовинну зброю. Або чому сердечний біль допомагає нам триматися за життя. Чи як винайшли штучний кришталик. Або чому параліч обличчя лікують уколами паралізуючих препаратів. І кожне з цих запитань – це окрема людська доля, яку свого змінив страшний діагноз. Приватна –  реальна! – людська історія з медичної практики доктора Френсіса. І тут  багато-багато-багато таких цікавезних історій!

Ще б пак, цікава людина усіє й цікаво розповідати! А Френсіс Гевін саме такий. Він затятий мандрівник, який побував на усіх континентах. Деякий час він працював в Індії та Африці, перетнув Євразію, Австралію та Нову Зеландію на мотоциклі. Гевін більше року провів в Антарктиді, працюючи лікарем на полярній станції. У нього величезний досвід хірурга і сімейного лікаря, а ще він уміло поєднує медицину з філософією, історією та літературою.

Словом, “Дивовижні пригоди всередині тіла” я проковтнула за чотири години, а їхати ж іще дві з половиною… А більше книжок я не взяла… Що я зробила? Почала читати цю книжку знову!!! З голови і до п´ят! І доки дісталася рідного міста, дочитала якраз до половини. До розділу про серце. Символічно, еге ж? Бо я впевнена, що ця “Дивовижні пригоди всередині тіла” припадуть вам до серця! Натхненного читання і міцного здоров´ячка!

P.S. Купуйте книгу тут – http://bookopt.com.ua/divovizhni-prigodi-vseredini-tila.html

Доктор Хаус відпочиває, або “Дивовижні пригоди всередині тіла”.
Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *