Антонич від А до Я

У цій книзі можна прочитати про фантастично сонячного письменника — Богдана Ігоря Антонича. Про те, як він був маленьким, на що дивився, чим займався, як виховувався і що було для нього важливим. Про те, що він любив рослини і співав пісні, малював і грав на скрипці. У яких селах та містах він жив і про які села та міста писав. Як одягався і як складав свої вірші. А також про його дивовижне вміння — навіть подорослішавши, залишатися дитиною, «диваком із сонцем у кишені».

https://bookopt.com.ua/antonich-vid-a-do-ja.html

Власне, видання про нього, що має назву «Антонич від А до Я», продовжило серію абеткових пізнавальних книг від «Видавництва Старого Лева». Досі читач мав змогу ознайомитися з “ШЕПТИЦЬКИМ ВІД А ДО Я”, “ФРАНКОМ ВІД А ДО Я” та “ШЕВЧЕНКОМ ВІД А ДО Я”
Інформацію для книги зібрав Данило Ільницький, а візуальне оформлення створили Людмила та Володимир Стецьковичі.
Чому ж саме цей митець впав в око видавцеві?
Імпозантний чоловік з «японською чемностевою» усмішкою, дбайливий «тесля слів», неповторний у своїй авторській манері… Мабуть, через це. Проте читаємо в книзі: «Антонич – особливий письменник. Його життя не настільки цікаве, якщо життям вважати веселощі, розваги, відчайдушні пригоди чи ризиковані вчинки. Своє правдиве обличчя – яскраве, кольорове, усміхнене, іронічне й розумне – він заховав у мушельку творів і хоче, щоб ми у неї зазирнули». І скажу правду: структура мистецького видання, графічна складова та першочергово персоналія спонукають дізнатися більше.

Уважний читач книги “АНТОНИЧ ВІД А ДО Я”  також дізнається про справжнє прізвище письменника, ім’я його коханої дівчини, улюблене число, про те, що він любив ніч (але писати волів зранку), якого значення він надавав окулярам та про багато інших життєвих подробиць людини, яка навіть у звалищі старих машин бачила радше «цвинтарі мертвих авт». Комусь, можливо, його погляд на світ видасться трішки наївним, але для мене він, маю переконання, єдиний правильний.

 

Стовно його ставлення до України, то й ця думка, трансльована Данилом Ільницьким, мені близька: «Україна для Антонича – не просто щось зовнішнє, наприклад, одяг чи патріотичні гасла політиків, це, передусім, особливий, унікальний спосіб бачити світ, належність саме до цієї землі та мови і водночас відчуття єдності з іншими країнами».

Антонич від А до Я
Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *