Маріанна Кіяновська – лауреат премії Шолом-Алейхема

Премію Маріанна Кіяновська отримала за збірку поезій «Бабин Яр. Голосами», яка минулого року вийшла у видавництві «Дух і літера».

«Я стала лауреатом премії ім. Шолом-Алейхема. Це надзвичайно велика честь і велика радість. Коли мені написалася книжка «Бабин Яр. Голосами», я думала тільки про одне: хочу, щоб вона зупинила якусь війну» , – зізналась поетка.

Вона розповіла, що недавно, коли було особливе загострення українсько-польської дискусії про історичну пам’ять, її приятелька сказала, що «Бабин Яр. Голосами» на тлі цього загострення сприймається як радикальний жест «проти всіх» – у хорошому значенні. Аналогом цієї книжки для українсько-польського історичного досвіду саме зараз було би, на її думку, якби польський автор написав книжку, нехай навіть не про Волинь, голосами «з України».

Книжками-номінантами премії також стали: «З ким місто говорить» Станіслава Бондаренка, «Бабин Яр» Ісаака Трахтенберга, «Подорож» Іди Фінк, «Хлопчик у смугастій піжамі» Джона Бойна, «Ріка життя» Бориса Фінкельштейна, «Наволоч» Михайла Юдовського, «Чи це людина» Прімо Леві, «Город миров» Сергія Черепанова, «Семисвічник» Сергія Татчина, «Східно-західна вулиця» Філіпа Сендса.

Премія імені Шолом-Алейхема започаткована Міністерством культури 11 серпня 2017 року. Вона присуджується щороку у березні на конкурсних засадах письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам, які є громадянами України, у розмірі 20 тис. грн. Премією відзначають найкращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів, сприяють поширенню позитивного іміджу України в світі.

Маріанна Кіяновська – лауреат премії Шолом-Алейхема
Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *