Топ-5 книжок від Петра Порошенка

На своїй сторінці у Twitter Петро Порошенко оприлюднив п´ятірку книжок, які він рекомендує до прочитання.

«Мустафа Джемілєв. Незламний» Севгіль Мусаєвої та Аліма Алієва

Це не біографія в класичному розумінні. Крізь призму життя лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва показано долю кримських татар і боротьбу нації за вільне життя, а також сьогодення і проблеми, з якими стикаються кримські татари після анексії Криму.

 

«Любомир Гузар. Хочу бути людиною» Катерини Щоткіної

 

«Усе, що нам треба, — довести справу до кінця. Закінчити революцію. Зламати хребет радянській системі… Зламати її в корені, по суті — у системі суспільних відносин, освіти, державній системі, у словах, думках і вчинках. Зробити людську гідність мірою всіх речей. І тоді революція буде завершена — і Революція гідності, і Євромайдан, і Помаранчева Революція, і Революція на граніті. Тому що це стало би торжеством тих цінностей, на яких виростала європейська цивілізація, — цінностей християнських, які ставлять на перше місце людину як Образ і Подобу Божу».

 

 «Війна з Росією» Річард Ширрефф (переклад Лариса Лебеденко, Раїса Ладохіна)

 

Книга розвіює міф про те, що Захід намагається домовитися з Росією, не враховуючи інтересів України. Та наочно показує, до чого слід бути готовими у відносинах з Росією.

«Той, хто читає газети або дивиться телевізор, не міг не помітити, що справжня демократія — страшний ворог для президента Росії»

 

«Цивілізація. Як Захід став успішним» Ніла Ферґюсона

Масштабне історико-економічне дослідження про те, як Європі вдалось стати центром світової цивілізації.

«Хто засуджує «європоцентризм», так наче той є якимось неприємним упередженням, наражається на проблему: наукова революція була, згідно з будь-яким науковим мірилом, цілковито європоцентричною».

 

«Шевченко від А до Я» Леоніда Ушкалова

 

Дуже імпонує мистецький погляд на Шевченка передусім як людину, не лише митця. Це світлі та життєствердні замальовки про великого українця, сповнені світла, радості, віри й надії. Ця книжка підтверджує, що наша спадщина таїть у собі величезні скарби і варта того, щоб до неї повертатись.

 

Топ-5 книжок від Петра Порошенка
Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *